Choszczówka? Czy warto kupić tu działkę, dom, mieszkanie?

Chcesz zmienić miejsce zamieszkania i zastanawiasz się m.in. czy warto zamieszkać w Choszczówkce? Poniżej informację, które powinny Cię zainteresować. Dowiedz się więcej na temat okolicy, dojazdów do Warszawy, infrastruktury, atrakcji Choszczówki i zdecyduj czy kupić tu działkę, dom lub mieszkanie.

Czy Choszczówka to dobre miejsce do zamieszkania? Podstawowe informacje

Choszczówka to część dzielnicy Białołęka, położona na jej północnym skraju. Od zachodu graniczy poprzez ulicę Modlińską z Nowodworami, a po stronie zachodniej owej ulicy z Dąbrówką Szlachecką. To na terenie Choszczówki mieści się znana wszystkim warszawiakom oczyszczalnia Czajka, która po modernizacji nie jest już tak uciążliwa jak bywało dawniej. Dziś Choszczówka, to miejsce coraz częściej wybierane pod budowę domu. Szczególnie północna część tego terenu, po wschodniej stronie torów cieszy się powodzeniem z racji sąsiedztwa z lasem

Choszczówka – komunikacja, dojazd do Warszawy

Popularnym środkiem transportu jest tu połączone kolejowe. Mieści się tu stacja PKP Choszczówka gwarantująca bardzo szybki dojazd do Warszawy. Mieszkańcy mają dyspozycji także autobusy linii 176 i 376. Podróż autem do PKIN gdy nie ma korków zajęłaby ok. 20 minut, jednak w godzinach dziennych i godzinach szczytu, do czasu tego należy doliczyć straty związane ze staniem w korkach w uliczkach dojazdowych do Modlińskiej.

Przedszkola i szkoły w Choszczówce

Choć teren nie jest wielki, choszczówka dysponuje kilkoma przedszkolami. Większość z nich zlokalizowana jest “po drodze”, w kierunku zachodnim, co jest wygodne dla osób odwożących na zajęcia dzieci, po drodze do pracy w Warszawie. Z kolei szkoły podstawowe mieszką się po wschodniej stronie torów kolejowych.

Choszczówka – ciekawostki

  • Choszczówkę przyłączono do Warszawy w 1951 r
  • W pierwszym dniu II wojny światowej nad Choszczówką został zestrzelony polski samolot, zginął jego pilot.
  • Od lat 70. do 90. obowiązywał zakaz budowy i rozbudowy budynków (w planie było wybudowanie tu osiedla niskich bloków, z czego w późniejszym czasie zrezygnowano.

Atrakcje Choszczówki

Choszczówka i jej okolice to miejsce idealna na spacery, biegi, nordic walking ze względu na zalesienie. Działa tu też klub popularny klub sportowy Sporteum.

Ceny działek – Choszczówka

Jak nietrudno się domyśleć najwyższe ceny ofertowe mają działki zlokalizowane przy lesie. Cenę dodatkowo podnieść względnie mała odległość od stacji kolejowej. Okolica jest zielona, zadrzewiona więc i ceny działek są adekwatne.