Działki Jabłonna – przeczytaj, zanim wystawisz swoją działkę na sprzedaż

Działki Jabłonna – takie słowa wpisują w wyszukiwarki osoby chcące kupić działkę w Jabłonnie lub w jednej z jej gmin bądź osoby chcące sprzedać tu działkę i szukające informacji jak to zrobić, czyli jak sprzedać działkę możliwie najkorzystniej. To dla takich osób są poniższe porady.

Działki Jabłonna, czyli gdzie dokładnie?

Jak pisałem już wcześniej w artykule Czy warto zamieszkać w Jabłonnie, Gmina Jabłonna jest częścią powiatu legionowskiego, a na jej terenie znajdują się też inne miejscowości, w których zakup działki warto wziąć pod uwagę, jeśli ktoś rozważa zamieszkanie za miastem, a jednocześnie chciałby być nadal dość blisko miasta stołecznego Warszawy.
Oprócz Jabłonny na portalu Dziaaałki.pl z okolicznych miejscowości pisałem także o tym, Czy warto zamieszkać w Legionowie , a także Czy warto zamieszkać w Rajszewie, ale też o tym, Czy warto zamieszkać w Skierdach.

Blisko Warszawy, z dala od miejskiego zgiełku, w pobliżu lasu i rzeki. Czyli gdzie? Działki Jabłonna

Większość gminy Jabłonna i wchodzące w jej skład wsie, jak Rajszew, czy Skierdy położone są w okolicy Wisły. To na pewno ciekawa lokalizacja dla wędkarzy, ale też fanów jazdy na rowerze, biegania czy spacerów z psem. Kolejną, ogromną zaletą jest to, że okolice Jabłonny są poprzeplatane terenami leśnymi, a to oznacza naprawdę długie i odprężające spacery w cieniu drzew, oraz dużo czystsze powietrze niż w innych miejscach w Warszawie i jej okolicach.

dzialki jablonna dojazd

Jak wyeksponować zalety działki w Jabłonnie w ofercie sprzedaży?

Tu sprzedający mają dwie możliwości, czyli sprzedaż bezpośrednią i z pomocą agencji. Gorąco zachęcam, do przeczytania jednego z wcześniejszych artykułów – Filmy wideo działek z drona i nie tylko, w którym dużo miejsca poświęciłem różnicom pomiędzy sprzedażą bezpośrednią a sprzedażą z pomocą profesjonalnej agencji (i słowo profesjonalnej chciałbym tu podreślić), wyspecjalizowanej w sprzedaży działek nie tylko z Warszawy i okolic, ale też z innych rejonów naszej pięknej Polski (działek nad morzem, czy na Mazurach). Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki takiemu modelowi prezentacji działki dotrzemy też do potencjalnych klientów – także z innych części Polski, nie tylko okolicznych mieszkańców, którzy przejeżdżają obok naszej działki i mają szansę na zobaczenie baneru wbitego w ziemię na działce – pod warunkiem, że mieści się ona akurat przy samej ulicy (co z kolei nie dla wszystkich jest zaletą), a także czy kierowca nie jedzie ze zbyt dużą prędkością…

Zacytuję tu fragment wspomnianego wcześniej artykułu:

Co zyskasz, zlecając pośrednictwo pomoc w sprzedaży działki takiej agencji?
Zyskasz piękny, promocyjny film (o ile masz piękną działkę, bo nie naciągamy rzeczywistości – chcemy zachować rzetelność i uczciwość także w stosunku do oglądających). Nic nie płacisz na początku. Wynagrodzenie za pracę pobieramy dopiero wtedy, gdy doprowadzimy do sprzedaży. Więc koszty nagrania, montażu, promocji, zamiast Ciebie ponosi nasza agencja. Nie musisz wydawać pieniędzy z własnej kieszeni na początku.

Nie musisz też wydawać pieniędzy na promocję na portalach. Od chwili podpisania umowy na wyłączność, komu mocno zależy na tym, żeby doprowadzić do transakcji i dzięki temu odzyskać zainwestowane w nagranie i promocję pieniądze? Także nam, bo „zamroziliśmy” już gotówkę i jedyny sposób by do nas wróciła, to znalezienie kupca na Twoją działkę. Jeśli tego nie zrobimy, nie dostaniemy wynagrodzenia (czytaj – nie odzyskamy zainwestowanych pieniędzy i czasu, nie mówiąc już o zarobieniu czegokolwiek).

działki Jabłonna lasy

Działka w gminie Jabłonna. Wiemy jak w ogłoszeniu „sprzedać” także okolicę, która dla niektórych jest bardzo ważna

Działki w gminie Jabłonna (więc też i działki we wsiach Rajszew, Skierdy, czy Chotomów) nie powinny być wg mnie pokazywane w oderwaniu od kontekstu – czyli całej, pięknej okolicy. Zadajmy sobie np. pytanie, czy warto zmarnować okazję i nie pokazać takiej malowniczej lokalizacji działki, która przypadłaby do gustu np. młodej rodzinie z dziećmi, dla której liczy się ekologia (czyste powietrze) i możliwości rekreacji – np. biegania, jazdy rowerem, wyjść na spacer do lasu, czy jazdy dzieci na pump tracku?