Kombajnem po osiedlu mieszkaniowym?

Rolnik jeżdżący kombajnem po osiedlu, a właściwie swoim polu pośród bloków na nowoczesnym osiedlu mieszkaniowym to widok dość niecodzienny.

Kombajnem po osiedlu? Żniwa na środku osiedla 

Osobliwą sytuację zarejestrował smartfonem jeden z mieszkańców nowoczesnego osiedla w Lublinie. Filmem podzielił się na Facebook’u a nagranie w kilka pierwszych dniach przekroczyło ponad milion wyświetleń. O co chodzi? Pomiędzy blokami, kombajnem na swoim polu jeździ rolnik. Wyglądało to dość surrealistycznie.

 

Między blokami w Lublinie ma miejsce specyficzna sytuacja. Rolnik który uprawia tam swoje roślinki nie zamierza sprzedawać ziemi deweloperom.W środku osiedla bloków jeździ sobie kombajnem.

Opublikowany przez Igora Gorczycę Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Kombajnem po osiedlu mieszkaniowym?

W sytuacji tej teoretycznie nie ma nic dziwnego. Jak wiadomo, przepisów dotyczących odrolnienia działki nie stosuje się do gruntów rolnych położonych w granicach administracyjnych miast (ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych). Nie znaczy to, że pomimo „wchłonięcia” działki przez miasto, rolnik nie może być nadal gospodarzem i decydować o jej zagospodarowaniu lub sprzedaży (a właściwie odmowie jej sprzedaży, jak było prawdopodobnie w tym przypadku).

fot. Zrzut z filmu, autor Igor Gorczyca, Facebook