Most Łomianki – Jabłonna. Zmiana planów

Most Łomianki – Jabłonna to inwestycja, która budziła od lat duże zainteresowanie, po obu stronach Wisły. Szybsza i lepsza komunikacja, udogodnienia dla mieszkańców, ale też dla ruchu tranzytowego. Wreszcie potencjalna zmiana wartości nieruchomości położonych w pobliżu planowanej inwestycji – działek, domów, mieszkań. Jednak bo blisko 40 latach planowania projekt tzw. Legionowskiej Trasy Mostowej wydaje się coraz mniej realny.

Most Łomianki – Jabłonna i Legionowska Trasa Mostowa. Coraz mniejsze szanse na urzeczywistnienie

O budowie Legionowskiej Trasy Mostowej mówiło się od blisko 40 lat. W jej ramach Jabłonnę i Łomianki miał połączyć kolejny most na Wiśle. Trasa miała być zarazem obwodnicą Legionowa od strony północno-zachodniej. Na ten cel ku niezadowoleniu właścicieli niektórych nieruchomości „zarezerwowano” tereny, co na lata praktycznie zablokowało ich sprzedaż czy dowolne rozporządzanie. Jednak niektórzy z nich po zdobyciu korzystnych warunków zabudowy mogli przystąpić do działań na terenach przeznaczonych wcześniej pod planowany przebieg trasy. Pod koniec 2018 Legionowską Trasę Mostową wykreślono z Planu zagospodarowania przestrzennego Województwa mazowieckiego.

Most powstanie, ale Legionowskiej Trasy Mostowej nie będzie?

Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że most nadal jest w planach. Co do samej trasy, jest pewna zmiana. Jak donosi toiowo.eu 

(…) sam most ma powstać mniej więcej w tym samym miejscu, gdzie planowano go od 40 lat. Natomiast z planów zniknęła tylko Trasa Mostowa, która miała stanowić obwodnicę Legionowa od zachodu i od północy. W uchwale Sejmiku znalazł się za to zapis, że planowany most miałby stanowić przedłużenie DK 61 i łączyć ją z trasą S7 po stronie Łomianek.

Można więc założyć, że zwiększy się podaż działek leżących wcześniej w granicach postulowanej Legionowskiej Trasy Mostowej. Jeśli nowe plany miałyby szanse na realizację, miałoby to wpływ na wartość nieruchomości położonych na drodze przedłużenia drogi krajowej nr 61 do trasy S7. Nie zapominajmy jedna, że to tylko plany, a do ich realizacji potrzebne są pieniądze i to nieduże. Nie wiadomo więc kiedy realnie plany doczekają się realizacji…

Inni czytali także: Jak wycenić dom z działką

fot. zdjęcie poglądowe (źródło Pixabay)