Czy warto zamieszkać w Skierdach? Sprawdź, zanim kupisz działkę w okolicy

Chcesz zmienić miejsce zamieszkania i zastanawiasz się, czy warto zamieszkać w Skierdach? Poniżej informację, które mogą Cię zainteresować. Dowiedz się więcej na temat okolicy, dojazdów do Warszawy, infrastruktury, atrakcji i zdecyduj czy kupić tu działkę lub dom.

Skierdy – lokalizacja, komunikacja, dojazd do Warszawy

Skierdy, to niewielka wieś graniczącą od strony Warszawy z równie niewielką wsią Rajszew (tak na marginesie w jednym z wpisów pisałem także o tym, czy warto zamieszkać w Rajszewie). Podobnie jak w przypadku wsi Rajszew, dojazd ze Skierd do Warszawy zajmuje nieco ponad pół godziny autem (do PKiN), ale bez korków. Analogicznie skorzystać możemy z linii L6 prywatnego przewoźnika Translud, jak również komunikacji autobusowej, czyli linii L41. Odpowiednio szybko dojedziemy do Jabłonny czy Legionowa, a w przeciwnym kierunku do Nowego Dworu Mazowieckiego. Wszystko to drogą nr 630.

dzialka skierdy

Przedszkola i szkoły w Skierdach

W Skierdach funkcjonuje przedszkole sportowe Sportuś. Prywatna placówka mieści się tuż obok osiedla Pod Kurantami, około pół kilometra od ul. Modlińskiej przecinającej Skierdy. Tuż przy tej właśnie ulicy, w Rajszewie znajdują się inne placówki edukacyjne, do których można wygodnie dowozić dzieci po drodze z pracy i do pracy (ul. Modlińska 75).

Skierdy – ciekawostki

  • Powstanie osady Skierdy datuje się na rok 1782 (źródło)
  • Wieś założyli osadnicy olęderscy-mennonici (źródło)

 

Czy warto zamieszka w Skierdach ceny dzialek

Skierdy, atrakcje

  • W granicach wsi Skierdy mieści się bodajże największy pumptrack w okolicy, być może na całym Mazowszu. Bez wątpienia jest on większy niż choćby pumtrack nad Wisłą w Warszawie a przy tym mniej znany, praktycznie nieznany poza samą miejscowością.

 

pumptrack czy warto kupic dzialke w skierdach

 

  • Najbardziej znaną atrakcją okolicy jest Zbiornik Trzciany określany też niekiedy dumnie jako Jezioro Trzciańskie czy Jezioro Perła. To niewielki zbiornik wodny długości kilkuset metrów, tłumnie odwiedzany przez okolicznych i przyjezdnych mieszkańców szczególnie w upalne, letnie dni. Co ciekawe, jest to teren prywatny, więc za pobyt tu pobierane są niewielkie opłaty. Płatny jest również parking.

 

  • Wg informacji ze strony tutejszej parafii (Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie), Skierdy zamieszkuje 1130 osób, to jest o 450 mieszkańców więcej niż pobliską wieś Rajszew.

Ceny działek w Skierdach

Działkę w Skierdach nadal można znaleźć w dość atrakcyjnej cenie. Ceny ofertowe wydają się wyższe w przypadku działek w Skierdach zlokalizowanych bliżej lasu. W ogłoszeniach sprzedaży domów i działek w Skierdach podkreślane jest bliskie sąsiedztwo z polem golfowym w Rajszewie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że z tego powodu działki w Rajszewie są wyceniane (w ogłoszeniach) minimalnie wyżej niż te w Skierdach. Co ciekawe w ogłoszeniach o sprzedaży działek i domów w Skierdach eksponowany jest również często zbiornik wodny, który jak napisałem powyżej, jest własnością prywatną (co „umyka” większości czytających, ale też autorom ogłoszeń).