Czy warto kupić działkę w Chotomowie? Sprawdź, zanim kupisz działkę, dom lub mieszkanie

Chcesz zmienić miejsce zamieszkania i zastanawiasz się m.in. czy warto kupić działkę w Chotomowie koło Warszawy? Poniżej informację, które powinny Cię zainteresować. Dowiedz się więcej na temat okolicy, dojazdów do Warszawy, infrastruktury, atrakcji Chotomowa i zdecyduj czy kupić tu działkę lub gotowy dom?

Czy warto zamieszkać w Chotomowie? Podstawowe informacje

Chotomów to jedna z większych już dziś wsi na terenie powiatu legionowskiego (gmina Jabłonna). W zapisach historycznych pierwsze wzmianki o wsi pochodzą już z XIV wieku. Miejscowość położona jest niezwykle malowniczo w otulinie lasów i tym samym odizolowana poniekąd od większych miejscowości takich jak Legionowo czy Jabłonna. To chyba decyduje o jej popularności. Chotomów to cisza, względny spokój, lasy i dobra lokalizacja. Dominuje tu zabudowa jednorodzinna, domy z dużymi ogrodami dla domowników.

Chotomów – dojazd do Warszawy, lokalizacja, komunikacja

Chotomów ma własny przystanek kolejowy. Przez wieś przechodzi linia kolejowa Warszawa-Gdańsk, co ułatwia pracę w Warszawie wielu mieszkańcom Chotomowa. Przejazd pociągiem z Chotomowa do stacji Warszawa Gdańska zajmuje około 25 minut. Autem około 30 minut (bez korków oczywiście). Mieszkańcy mają też do dyspozycji linię ZTM.

Przedszkola w Chotomowie

W Chotomowie mamy do dyspozycji co najmniej cztery przedszkola, z czego dwa są publiczne.

Szkoły w Chotomowie

W Chotomowie dzieci mogą uczęszczać do dwóch publicznych, szkół podstawowych. Obie zlokalizowane są na trasie do Jabłonny, co jest dużym udogodnieniem komunikacyjnym.

Chotomów  – ciekawostki

  • Obiektem, z którego dumni są zarówno mieszkańcy, jak i władze Chotomowa jest CEKS, czyli Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowe w Chotomowie.
  • Lasy Chotomowskie pokrywają ponad połowę powierzchni gminy. Co ciekawe terytorialnie należą do Rajszewa 

Ceny działek w Chotomowie. Czy warto kupić działkę w Chotomowie?

Jak nietrudno się domyślić taka lokalizacja i okolica „wliczana” jest przez sprzedający do ceny działek w Legionowie. Z racji niedalekiej lokalizacji stawki porównywalne są z cenami działek w pobliskiej Jabłonnie oraz Legionowie.